strefa beauty

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o fluidzie Vichy Teint IDEAL

vichy teint ideal, podkład, fluid, naturalny wygląd
Napisane przez Margareta

Od dłuższego czasu lubuję się w podkładach dających naturalny efekt. Zrezygnowałam z tych dających pełne krycie na rzecz podkładów z kryciem średnim zachowującym widok struktury skóry i nie dających efektu maski. Z tego względu dziś podzielę się z Wami moimi wrażeniami na temat fluidu Vichy Teint IDEAL, który należy właśnie do tej drugiej grupy. Po przeprowadzeniu testów mogę podzielić się z tobą pięcioma argumentami, które sprawiają, że obecnie jest królem mojej toaletki i zdeklasował podkłady za ponad 200 zł.

1.Wygląda ekstremalnie naturalnie

Fluid powalił mnie na kolana efektem naturalnego wyglądu na skórze. Wyważenie krycia (średnie z możliwością budowania) daje ten efekt naturalności. Delikatnie przebijają spod niego pieprzyki, ale skóra jest jednolita i wygląda promiennie. Nie chodzi mi tu o efekt świecenia się. Fluid nie zawiera w sobie żadnych drobinek. Po prostu sam z siebie ładnie odbija światło. Mojej skórze (normalna w kierunku mieszanej) przypadł tak bardzo do gustu 🙂 (czy skóra ma gust???), że nie muszę go nawet wykańczać żadnym pudrem. Produkt jest trwały i nie zbiera się w zmarszczkach czy załamaniach skóry. Mój kolor to nr 15 Ivory Clair.

Poniższe zdjęcie nie zostało w żaden sposób obrobione, by pokazać dokładnie to co uchwyciło oko aparatu.

vichy teint ideal, fluid, podkład, efekt po nałożeniu fluidu

2. Zawiera filtr SPF20

Obecnie coraz mniej kremów zawiera filtry UV. Nie do końca podoba mi się idea nakładania osobno filtrów, ponieważ to kolejna warstwa produktu na skórze. U mnie nałożenie kremu z filtrem, po kremie pielęgnacyjnym i przed makijażem często kończyło się przetłuszczaniem skóry i nieestetycznym wyglądem już po kilku godzinach. Tu temat ochrony przeciwsłonecznej, przynajmniej w okresie jesienno-zimowym mamy z głowy.

3. Zawiera wodę termalną z Vichy

Woda termalna z Vichy wydobywana jest w sercu wulkanicznego rejonu Owernii we Francji. Mocno nasycona minerałami, zachowuje swoją czystość i dobroczynne właściwości. Kryje ona w sobie wyjątkowe właściwości 15 cennych minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Słynie ze swoich właściwości łagodzących, wzmacniająco-ochronnych oraz regenerujących. Łagodzi zaczerwienienia i suchość skóry. Połączenie makijażu z działaniem pielęgnacyjnym jest jak najbardziej na plus a nawet na trzy plusy 🙂

FLUID, PODKŁAD ROZŚWIETLAJACY, MAKIJAŻ VICHY

4.Sprawdzi się u wrażliwców 😉

Fluid Teint Ideal jest testowany pod kątem alergologicznym, a zatem odpowiedni dla skóry wrażliwej. Nie mam po jego użyciu żadnych nieprzyjemnych niespodzianek czy to w postaci wyprysków, czy podrażnienia.

5.Zawiera alkohol….

Już słyszę „cooooo?” Tak, tak, gdy przeczytałam skład też byłam lekko zdumiona i podchodziłam do produktu ostrożnie. Bałam się wysuszenia skóry i podkreślenia suchych skórek, zmarszczek mimicznych czy podrażnień itp. Nic bardziej mylnego. Do fluidu Teint Ideal został dodany alkohol, ze względu na jego właściwości zwężające pory. Alkohol błyskawicznie odparowuje podczas aplikacji a jego obecność zapewnia uczucie przyjemnego chłodzenia i świeżości podczas wykonywania makijażu.

FLUID, PODKŁAD ROZŚWIETLAJĄCY, MAKIJAŻ VICHY

Podsumowanie

Nie w tym rzecz, że fluid – Teint Ideal – został mi podarowany do testów. Nie miało to żadnego wpływu na moją ocenę, i tak jak bardzo nie lubię, gdy wciska mi się bajki, tak Tobie nie polecałabym produktu, pod którym nie mogę się śmiało podpisać. Pamiętaj, że jest on dedykowany właścicielkom skóry normalnej i mieszanej. Przy skórze tłustej wspomniany alkohol może spowodować nadmierne przetłuszczanie, więc w takim przypadku lepiej skonsultuj zakup z farmaceutą, wszak jest to kosmetyk apteczny.

A jeśli jeszcze jesteście ciekawe działania tego produktu, więcej możecie doczytać na: blog Vichy