strefa beauty

Clarena – kosmetyczne nowości na wiosnę

Napisane przez Margareta

Powiem ci coś w sekrecie. No dobrze, wiem, że jak to tu napiszę, to sekretem nazwać już tego nie można, ale do brzegu (jak to mawia Kuna Domowa). Kocham polskie marki urodowe, które nie boją się eksperymentów i sięgają po coraz to ciekawsze składniki. Nie tak dawno pisałam o dziwnych składnikach kosmetycznych, które czasem mogą mrozić w żyłach krew, budzić wstręt czy zaciekawienie. Jeśli ciebie właśnie zaciekawiły to mam dobrą wiadomość. Nie musisz już poszukiwać kosmetyków z takimi składnikami na azjatyckich stronach. Firma Clarena przybliża je nam w oswojonej formie.

Podczas wczorajszego spotkania miałam okazję obejrzeć z bliska i wypróbować kilka nowości oferowanych przez markę Clarena. Były to:

Snail Mucin Cream – krem z linii Poison – wykorzystujący regeneracyjne i gojące właściwości śluzu ślimaków. Jest to produkt, który sprawdzi się u właścicieli skór suchych i normalnych, ale także, lub może głównie tych, którzy zmagają się z bliznami potrądzikowymi. Dzięki zawartości AHA oraz naturalnych antybiotyków zawartych w Poly-Helixan®PF, kosmetyk wspomaga także walkę z trądzikiem.

clarena, krem, tradzik, usuwanie bliznO2XYLOGIC Cream – to dotleniający krem a aktywnym tlenem w postaci musu czyli idealne rozwiązanie dla cer szarych, pozbawionych blasku i zmęczonych. Kosmetyk ten jest świetnym rozwiązaniem dla mieszkanek dużych miast zasnutych dymem i smogiem oraz dla osób palących, gdyż jak wiadomo, nie tylko to co spożywamy, ale i wdychamy odbija się na naszym organizmie. Dzięki składnikom aktywnym, kosmetyk usprawnia oddychanie komórkowe i spowalnia procesy starzenia. SepitonicTM poprawia natlenienie komórek skóry, dzięki czemu naskórek ulega wygładzeniu, istniejące zmarszczki są wyraźnie spłycone, a tworzenie się nowych jest zahamowane. Z kolei RiboxylTM  stymuluje  metabolizm ATP i tlenu oraz detoksykuje i uelastycznia skórę.

krem dotleniający, clarena3-Phase O2XYLOGIC Serum – serum trójfazowe na które składają się:

  • I FAZA, w której zawarty jest SepitonicTM, stymuluje oddychanie komórkowe i zwiększa natychmiastową dostępność tlenu, tym samym poprawiając natlenienie skóry.
  • II FAZA, zawierająca Pentavitin®, intensywnie i długotrwale nawilża, redukuje suchość
    i podrażnienia.
  • III FAZA jest bogata w witaminę E, działającą przeciwrodnikowo i odmładzająco.

CLARENA_3-phase-O2xylogic_SerumKrem Snail Mucin Cream jest już dostępny w sklepie, zaś linia O2XY INFUSION LINE pojawi się 1 kwietnia.

Żebym nie była gołosłowna muszę jeszcze napisać, że składniki takie jak aktywny tlen czy śluz ślimaka to tylko fragment bogatej oferty marki Clarena. Na stronie firmy znajdziesz produkty z jadem węża, śliną jaskółczą czy pajęczą siecią… zainteresowana?

Dodatkową atrakcją spotkania była niespodzianka w postaci mini laboratorium, w którym wspólne tworzyliśmy  krem z linii Poison – 60 Seconds Snake Cream z syntetycznym jadem węża o działaniu botoksopodobnym. Cały proces tworzenia kosmetyku przebiegał z pomocą i pod czujnym okiem dwóch technologów marki Clarena, które na co dzień pracują w laboratorium firmy – Janiny Rachubik oraz Barbary Matos. My mieliśmy niezwykłą okazję zobaczyć z bliska jak wygląda tworzenie kremu od podstaw z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, oraz własnoręcznie dodać wybrane składniki. Gotowy, jeszcze ciepły krem, zabraliśmy ze sobą 🙂

clarena_hires_4500px_300dpi0859

 

clarena_hires_4500px_300dpi0969

 

clarena_hires_4500px_300dpi0932

 

clarena_hires_4500px_300dpi0979

Choć tworzenie kremu nie było dla mnie super nowością, to tworzenie kremu zgodnie z recepturą wysokiej klasy marki na profesjonalnym sprzęcie laboratoryjnym sprawiło mi spoooro frajdy. Nie wspomnę już o spotkaniu z najmilszymi i bliskimi mi bardzo blogerami 🙂

clarena_hires_4500px_300dpi1003-2

Mam nadzieję, że nowe kosmetyki sprawdzą się u mnie zgodnie z zapowiedziami i za jakiś czas będę mogła podrzucić ci kilka moich obserwacji. Jeśli znasz i lubisz kosmetyki marki Clarena daj znać, które z nich są według ciebie warte uwagi.