strefa beauty

Czy wszystkie kremy przeciwzmarszczkowe faktycznie działają?

Napisane przez Margareta
Perspektywa pojawienia się zmarszczek wywołuje strach u niejednej przedstawicielki płci pięknej. Choć są one w rzeczywistości jedynie znakiem upływającego czasu, dla wielu kobiet są synonimem rozpoczęcia procesu starzenia. Niestety trudno wielu pogodzić się z faktem, iż czasu nie możemy zatrzymać. Właśnie z tego powodu tak wiele osób sięga po kosmetyki przeciwzmarszczkowe, których producenci gwarantują niemal cuda. Wygładzenie i spłycenie bruzd oraz poprawa jędrności skóry – to najczęstsze obietnice, jakie możemy usłyszeć nie tylko w reklamach tych produktów, ale przede wszystkim znaleźć na opakowaniach. Nic dziwnego zatem, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy kosmetyki przeciwzmarszczkowe naprawdę działają.

Jak powstają zmarszczki?
Zanim odpowiem, dowiedzmy się, jak właściwie powstają zmarszczki. Jak już zostało wspomniane, są one oznaką starzenia się skóry. W pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki mimiczne, natomiast w kolejnych latach, gdy włókna kolagenu i elastyny ulegają sukcesywnemu osłabieniu, możemy zauważyć dodatkowo zwiotczenie i utratę jędrności skóry oraz zmianę kolorytu cery. Nie bez znaczenia jest także utrata wody i stopniowe przesuszanie skóry.

Gdy już znamy przyczynę powstawania zmarszczek, możemy zająć się minimalizowaniem tych już powstałych oraz zapobieganiem pojawiania się nowych. W tym celu niezbędna okazuje się wiedza na temat składu kremów przeciwzmarszczkowych.

Co znajdziemy w kremach przeciwzmarszczkowych?
W kosmetykach tego rodzaju nie może oczywiście zabraknąć substancji o działaniu nawilżającym i odżywczym, a ponadto przeciwutleniaczy, takich jak witaminy C i E, witamina A w czystej postaci oraz flawonoidów. W kremach, które z założenia mają pomóc nam rozprawić się ze zmarszczkami, szukajmy również koenzymu Q10, retinolu, elastyny czy składników potrafiących pobudzić komórki do produkcji kolagenu.

W poszukiwaniu idealnego kremu
Zadanie znalezienia skutecznego kosmetyku nie jest proste. Jeśli czytasz ten wpis to z pewnością już coś o tym wiesz. Niemniej jednak na pewno warto się z nim zmierzyć. Okazuje się, że regularne stosowanie wysokiej jakości kosmetyków może przynieść naprawdę zadowalające rezultaty. Istniejące zmarszczki zostaną spłycone, nastąpi poprawa jędrności skóry twarzy, a cera odzyska utracony koloryt i naturalny blask. Nawet jeśli nie zatrzymamy czasu, możemy sprawić, że obejdzie się z nami łaskawie.

Ale gdzie szukać tych najlepszych kremów? Ku zaskoczeniu niektórych nie są one wcale produktem trudno dostępnym czy bardzo drogim. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele kosmetyków takich jak krem przeciwzmarszczkowy z Loreal, który ostatnio mnie zainteresował. Producent obiecuje, że świetnie poradzi sobie z pojawiającymi się oznakami starzenia skóry.

Wielu naukowców i specjalistów zgodnie twierdzi, że kremy przeciwzmarszczkowe to nie placebo. Ich stosowanie może przynieść długofalowe, trwałe efekty, jednak trzeba pamiętać, że by się nimi cieszyć, musimy wybierać produkty wysokiej jakości, a następnie zachować sumienność i regularność. Warto pamiętać także o złotych zasadach takich jak regularny demakijaż, przyjmowanie odpowiedniej ilości wody i zdrowa dieta.