strefa beauty

Kobieta w gipsowej masce

zabieg z maską gipsową, maska gipsowa, norel
Napisane przez Margareta

Na wstępie dementuję, nie będzie to wpis karnawałowy. Nie przyszło mi też do głowy, w przypływie samouwielbienia, by uwiecznić swój wizerunek robiąc jego odlew. Na to zapewne przyjdzie jeszcze czas 😉 Dziś opowiem ci o zabiegu, na który wybrałam się do Instytutu Kosmetycznego Norel Dr Wilsz w pewien sobotni poranek. Oprócz tego, że był miłą odskocznią dla średnio wyspanej mamy to łączył się z dreszczykiem niepokoju za sprawą tytułowej gipsowej maski.

Re-Generation GF, czyli zabieg o którym mowa przeznaczony jest dla skór dojrzałych (w wieku 55+) a także dla cer z objawami zaawansowanego starzenia, suchych, szorstkich, pozbawionych blasku, a także ze zmianami pigmentacyjnymi. Jednym słowem, nawet jeśli twoja metryka nie jest napisana na papirusie, ale skóra woła pomocy to zabieg dla ciebie. To co stoi za sukcesem zabiegu to astaksantyna – potężny antyutleniacz, 6 tysięcy razy silniejszy od witaminy C oraz BIO-placenty będącej doskonałą kombinacją aż pięciu czynników wzrostu i kwasu foliowego zamkniętych w liposomach.

Zabieg oczywiście rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i złuszczenia martwego naskórka. Oferowany peeling enzymatyczny idealnie nadaje się do skór naczyniowych. Następnie po aplikacji nawilżającego Profillera następuje masaż skóry a po nim nałożenie serum przeciwzmarszczkowego z linii Re-Generation GF. By wzmóc działanie serum kosmetyczka nakłada maskę algową, która tworzy swoistą pierzynkę dla aktywnych składników zawartych w serum. Gdy ta zaczyna stygnąć następuje aplikacja właściwej maski gipsowej. To ona zastygając wytwarza temperaturę, co pozwala wniknąć głębiej aktywnym składnikom zawartym w serum. W zależności od rodzaju skóry można zdecydować się na zabieg z lub bez maski algowej, jednak jej obecność jest wskazana przy skórze naczynkowej, gdyż stanowi ona swoistą barierę przed wysoką temperaturą (ok. 40°C) maski gipsowej.

Re-Generation GF, maska gipsowa

norel - Re-Generation GF, maska gipsowa

norel - Re-Generation GF, maska gipsowa

norel - Re-Generation GF, maska gipsowaPrzyznam, że miałam pewne obawy przed nałożeniem maski gipsowej. Choć nie mam klaustrofobii, to ostrzeżenie pani kosmetyczki zadziałało trochę na moja wyobraźnię. Fakt, że nie mogłam (w sensie nie powinnam) ruszać mięśniami twarzy powodowało oczywiście nieprzemożną chęć robienia tego. Na szczęście udało mi się zapanować nad tymi dziwnymi odruchami licząc na zbawienne działanie zabiegu. Nie zawiodłam się. Z gabinetu wyszłam zrelaksowana a moja skóra nabrała blasku i gęstości. Wyglądałam tak jakby ktoś mi wstrzyknął pod skórę kilka godzin snu i wypoczynku ekstra 😉 Biorąc pod uwagę fakt, iż efekty były widoczne już po pierwszym zabiegu polecam go wszystkim zabieganym i nieco zaniedbanym. Godzinka na fotelu kosmetycznym odmieni ten stan.

norel - Re-Generation GF, maska gipsowa

Fantastyczne zdjęcia podczas zabiegu zrobił mi Michał z bloga Twoje Źródło Urody, u którego przeczytasz o wrażeniach z tego zabiegu oraz o efektach widzianych męskim okiem.

Na stronie Norel Dr Wilsz znajdziesz listę salonów kosmetycznych oferujących zabiegi z portfolio i na produktach tej właśnie marki. Tradycyjnie już dodam, że nigdy nie zawiodłam się na preparatach Norel niezależnie czy to tych profesjonalnych czy do domowego użytku, więc polecam je twojej uwadze.