strefa beauty

Nowe kuracje do twarzy z DermoFuture Precision

kuracje do twarzy z DermoFuture,Kuracja z witaminą A, Kuracja z witaminą K, Kuracja z BIOTYNĄ, BIOTYNA, retinol. kuracja przeciwzmarszczkowa, witamina K w kosmetykach
Napisane przez Margareta

Tydzień temu miałam przyjemność odwiedzić siedzibę firmy Tenex, właściciela marki DermoFuture Precision, który wypuścił właśnie na rynek trzy kuracje do twarzy. Podczas spotkania miałam okazję nie tylko dowiedzieć się jak działają nowe kosmetyki, ale także od razu przetestować je i dlatego dziś chciałabym przybliżyć ci moje pierwsze wrażenia oraz czego możesz spodziewać się po tych nowych produktach. Wszystkie trzy kuracje są dedykowane zarówno do użytku domowego jak i do stosowania podczas profesjonalnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Kuracje mają formę lekko płynną, dwa z nich to olejki, a jedna to emulsja. Wszystkie zamknięte są w buteleczkach o pojemności 20 ml z zakraplaczem, który ułatwia wydobycie produktu i jego aplikację.

Kuracja uszczelniająca naczynka z witaminą K

kuracja do twarzy DermoFuture,Kuracja z witaminą A, Kuracja z witaminą K, Kuracja z BIOTYNĄ, BIOTYNA, retinol. kuracja przeciwzmarszczkowa, witamina K w kosmetykach

To drugi na rynku produkt z tak wysokim stężeniem witaminy K do użytku domowego. Zadaniem witaminy K używanej w kosmetyce jest uszczelnianie i wzmacnianie naczyń krwionośnych znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. Dodatkowo jest stosowana w celu rozjaśnia cery zaczerwienionej i zniszczonej w wyniku ekspozycji na silne działanie promieni słonecznych. Może być także stosowana przez osoby posiadających cerę delikatną, skłonną do zasinień czy delikatnych wylewów.

Oto co producent pisze o swoim produkcie:

„Innowacyjna kuracja uszczelniająca naczynka z witaminą K. „Witamina K w stężeniu 1% szybko łagodzi i zmniejsza nasilenie zaczerwienienia skóry oraz widoczność rozszerzonych naczynek.

Kuracja z witaminą K zawiera unikalne składniki z intensywnymi właściwościami regenerującymi i kondycjonującymi skórę. Uszczelniają one ścianki naczynek krwionośnych, zapobiegając ich nadmiernemu rozszerzaniu oraz zmniejszając ich widoczność. Ze względu na dużą zawartość (1%) witaminy K, zostają szybko zredukowane zaczerwieniania i zasinienia. Olej arganowy optymalnie odżywia, zwiększając jędrność i elastyczność naskórka.

DZIAŁANIE KURACJI:

 • wzmacnia i uszczelnia osłabione ścianki naczyń
 • zmniejsza widoczność naczynek krwionośnych
 • zapobiega nadmiernemu rozszerzaniu naczynek
 • stymuluje procesy naprawcze
 • regeneruje podrażnienia”

Kuracja uszczelniająca naczynka z witaminą K jest przeznaczona do stosowania na noc podczas wieczornej pielęgnacji. Głównym powodem tego zalecenia jest jej tłusta formuła. Podczas spotkania pzreprowadziłam mały test. Zaaplikowałam wspomniana kurację i wykonałam masaż złotym masażerem DermoFuture. Muszę przyznać, że  po kilkuminutowym masażu cera nadal była tłusta. Gdy pozostałości olejku dodatkowo rozmasowałam dłońmi, wszystko świetnie się wchłonęło. Mam raczej normalną skórę w kierunku suchej i na własne ryzyko planuję sprawdzić aplikację tego serum również na dzień pod makijaż. Ciekawa jestem efektów, choć jeśli okaże się, że makijaż się nie utrzyma, nikogo poza sobą winić nie będę :). W przypadku cery suchej producent zaleca zastosowanie jeszcze kremu nawilżającego.

Kuracja odmładzająca z biotyną

kuracja do twarzy DermoFuture,Kuracja z witaminą A, Kuracja z witaminą K, Kuracja z BIOTYNĄ, BIOTYNA, retinol. kuracja przeciwzmarszczkowa, witamina K w kosmetykach

To lekka emulsja o bardzo przyjemnym zapachu przeznaczona dla osób walczących z oznakami starzenia, lub działających prewencyjnie. Zadaniem biotyny jest utrzymanie skóry (ale także np. włosów czy paznokci ) w odpowiedniej kondycji i zapobieganie stanom zapalnym. Potocznie bywa nazywana witaminą skóry lub koenzymem R. Jest ściśle związana z procesami rozwoju komórek i przyczynia się do powstawania keratyny oraz innych substancji spajających komórki rogowe. Znana jest z tego, iż firmy kosmetyczne stosują ją w swych produktach jako tajną broń w walce z procesami starzenia. Badania wykazują bowiem, że działanie biotyny wyraźnie wpływa na spłycenie zmarszczek lub nawet na ich zanik. Dodatkowo skóra ulega nawilżeniu a przebarwienia starcze znacznie się rozjaśniają. Jej pozytywne działanie wzmacnniają witaminy A i E.

Opis producenta:

„Główny składnik preparatu – biotyna (znana jako witamina B7 lub witamina H) – bierze udział w metabolizmie białek i tłuszczy. Ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania komórek, głównie stymuluje metabolizm komórek twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni. Dzięki tej funkcji zwiększa biodostępność innych substancji aktywnych dostarczanych w głąb skóry oraz spowalnia proces starzenia się skóry, przywracając jej naturalny blask.

DZIAŁANIE KURACJI:

 • regeneruje skórę
 • poprawia gęstość
 • zwiększa elastyczność
 • stymuluje procesy naprawcze
 • chroni przed nadmierną utratą wody
 • odnawia naskórek
 • regeneruje podrażnienia”

Jak już wspomniałam ta kuracja ma formę emulsji, która fantastycznie się wchłania. Można stosować ją zarówno na dzień jak i na noc przed nałożeniem właściwego kremu.

Kuracja rewitalizująca z witaminą A

kuracja do twarzy DermoFuture,Kuracja z witaminą A, Kuracja z witaminą K, Kuracja z BIOTYNĄ, BIOTYNA, retinol. kuracja przeciwzmarszczkowa, witamina K w kosmetykach

To drugi preparat w olejku. Ma jednak znacznie luźniejszą konsystencję od kuracji z witaminą K. Ze względu na swoją tłustą formę producent również zaleca by stosować ją na noc. Jednak w porównaniu do poprzedniego olejku znacznie szybciej się wchłania. Sama witamina A (retinol), o której zapewne wiesz, że jest nazywana witaminą młodości, opóźnia procesy starzenia, zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, wygładza ją, a także chroni przed promieniami UV.

Opis producenta:

„Retinol po dłuższym oddziaływaniu na skórę przenika do głębszych warstw naskórka, dzięki czemu wpływa na produkcję kolagenu i elastyny – daje to efekt ujędrnienia i zwiększenia elastyczności.

Wraz z wiekiem spada ilość kwasu hialuronowego w skórze, który odpowiedzialny jest za prawidłowe nawodnienie skóry, witamina A stymuluje jego produkcję. Dzięki tym właściwościom po kilku miesiącach stosowania witaminy A skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, unosi się kontur twarzy. Retinol to również substancja rozjaśniająca przebarwienia, jest skuteczny w walce z przebarwieniami posłonecznymi.

Efektem kuracji witaminą A jest stopniowe zanikanie przebarwień, w miarę regularnego stosowania produktów z odpowiednią jej dawką.

EFEKTY

 • poprawa struktury i spoistości naskórka
 • wygładzenie skóry i redukcja zrogowaciałej warstwy naskórka
 • cofanie objawów fotostarzenia skóry
 • pogrubienie i odnowa skóry (dzięki zwiększeniu produkcji i zreperowaniu włókien kolagenu i elastyny)
 • poprawa nawilżenia skóry (dzięki stymulacji produkcji kwasu hialuronowego)
 • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych, potrądzikowych i hormonalnych
 • zwężenie porów skóry, które z wiekiem stają się bardziej widoczne
 • zwiększenie jędrności i elastyczności skóry
 • wygładzenie i zmniejszenie zmarszczek, w tym tzw. kurzych łapek wokół oczu oraz zmarszczek mimicznych
 • poprawa konturu twarzy, unoszenie konturu twarzy”

Podsumowanie

kuracja do twarzy DermoFuture,Kuracja z witaminą A, Kuracja z witaminą K, Kuracja z BIOTYNĄ, BIOTYNA, retinol. kuracja przeciwzmarszczkowa, witamina K w kosmetykach

Nowe kuracje do twarzy z DermoFuture Precision to moim zdaniem bardzo ciekawe produkty. Z przyjemnością będę ich używać i obserwować działanie. Biorąc pod uwagę bardzo zachęcająca cenę – 42,90 zł i bogaty skład uważam, że są produktami godnymi uwagi. Znajdziesz je w sklepie firmowym oraz wielu innych sklepach internetowych, a także w sieci Rossmann.

Część informacji nt. działania witamin w kosmetyce zaczerpnięto z książki„Kosmetyka stosowana” –  Joanna Dylewska-Grzelakowska.