strefa lifestyle

Pałacyk Otrębusy czyli dokąd uciec z Warszawy

Pałacyk Otrębusy - BASEN
Napisane przez Margareta

Wybierasz się do Warszawy, jednak szukasz hotelu z dala od miejskiego zgiełku? Mieszkasz w Warszawie i masz ochotę na relaksujący weekend w SPA, a nie chcesz jechać przez pół Polski do zacisznego miejsca. A może szukasz hotelu, w którym chcesz zorganizować przyjęcie lub konferencję? Odpowiedzią na wszystkie te pytania jest Pałacyk Otrębusy.

Pałacyk Otrębusy – Otoczenie i wnętrza

Pałacyk Otrębusy to dwupiętrowy hotel z pokojami ułożonymi w taki sposób, by zapewnić gościom spokój i intymność. Nie ma mowy o długim korytarzu z rzędem drzwi. Oczywiście w zależności od wymagań znajdziesz tu tradycyjne pokoje lub ekskluzywne apartamenty. W hotelu znajduje się także restauracja z barem, sale na przyjęcia, uroczystości weselne czy konferencje, a także strefa Wellness i SPA, o której więcej w kolejnym akapicie. Hotel urządzony jest w stylu klasycznym i zarówno wystrój sal jak i pokojów są ze sobą zharmonizowane. Pałacyk otoczony jest rozległym ogrodem, który w cieplejszych okresach roku jest idealnym miejscem na spacery, czy relaks przy kawie lub lampce wina w gronie przyjaciół. Jedyną niedogodnością budynku jest brak windy, co w przypadku osób niepełnosprawnych czy rodzin z malutkimi dziećmi może stanowić poważne utrudnienie.

Strefa Wellness i SPA

Bardzo sobie cenię miejsca, w których oprócz noclegu mogę skorzystać ze strefy relaksu. Pałacyk Otrębusy odrobił w tym zakresie pracę domową na 6. Wyjątkowo zaaranżowana strefa Wellness i SPA oferuje basen z opcją masażu, saunę parowa i suchą, podgrzewane łóżka, grotę solną, prysznic z aromaterapeutycznymi atrakcjami, a także zabiegi kosmetyczne i masaże.

Pałacyk Otrębusy - BASEN

Pałacyk Otrębusy - BASEN 2

Pałacyk Otrębusy, grota solna

Pałacyk Otrębusy spa

Pałacyk Otrębusy spa

Kuchnia

Gdybym miała opowiedzieć jednym słowem o tym co czeka cię na ciebie na talerzu powiedziałabym – „bajka”. Wyszukane dania, podane w bardzo estetyczny sposób zadowolą z pewnością niejednego smakosza. Niezależnie od tego czy wybierzesz się tu z najbliższą osobą, czy zaprosisz tłum gości, zapewniam cię, nikt nie odejdzie od stołu ani nienajedzony ani ze skrzywiona miną. Zarówno dania główne jak i desery są dopracowane i nie znajdziesz w nich banalnych smaków. Muszę przyznać, że po kolacji byłam tak najedzona, iż martwiłam się, czy zmieszczę deser. Na szczęście na deser był torcik bezowy, a jak wiadomo, na torciki bezowe mamy w brzuszku osobną szufladkę 😉

 

Pałacyk Otrębusy RESTAURACJA

Pałacyk Otrębusy kawiarnia

Lokalizacja

Jak już wspomniałam Pałacyk Otrębusy znajduje się w pobliżu Warszawy. Dojazd samochodem z centrum zajmie ci około pół godziny. Jeśli przyjeżdżasz z południa dojazd do hotelu z drogi S8 nie zajmie ci dłużej niż 5 minut.

Poniżej znajdziesz krótki film przedstawiający z bliska opisane wnętrza 🙂