strefa lifestyle

Polskie Świece – warsztat w fabryce

polskie świece, świece zapachowe, lampiony, yankee candle
Napisane przez Margareta

Wiesz co jest najfajniejsze w życiu blogera? Nie, nie dary losu (choć i te bywają przyjemne). Najbardziej ciekawym elementem blogowania jest możliwość spotykania ciekawych ludzi i zaglądania w miejsca nie zawsze dostępne dla innych. Przykładem wspomnianego przywileju był właśnie warsztat zorganizowany przez właściciela fabryki Polskie Świece, który odbył się pod koniec października. Był to przedsmak przed mającym rozpocząć się nazajutrz spotkaniem blogerów Secrets of Beauty. Dzięki uprzejmości  właściciela firmy mogłam wybrać się na Śląsk i skorzystać z jego gościnności lokując Maję pod opieką mojej Mamy w jego domu, a sama udać się na wspomniany warsztat.

1190301

https://hurtowniaswiec.pl/?utm_source=blog&utm_medium=link&utm_campaign=SOB2016

Była to dla mnie nie lada gratka gdyż w domowym zaciszu sama robię świece oraz woski zapachowe i mogłam zobaczyć jak produkuje się świece na skalę przemysłową. To co zaskoczyło mnie najbardziej to fakt, iż mimo, że w fabryce produkuje się świece w ilościach hurtowych to są one wykonywane ręcznie.

Podczas warsztatu robiliśmy parafinowe lampiony, których wykonanie w warunkach domowych byłoby co najmniej trudne i chyba właśnie dlatego tak bardzo mi się podobało. Na pierwszy ogień 😉 poszły świąteczne lampiony.

Jakież było moje zdziwienie gdy dostałam formę, która nie miała dna…

Polskie Świece, świece zapachowe, yankee candle

Polskie Świece

Jak się po chwili okazało dnem zamykającym formę był metalowy stół na którym pracowaliśmy. Po wylaniu parafiny do formy i odczekaniu wymaganego czasu przyszedł czas na odcięcie wierzchu zastygłej parafiny i wylanie jeszcze ciekłej zawartości z powrotem do kotła. W ten sposób powstał lampion pusty w środku w kształcie łódeczki.

Polskie Świece

Polskie Świece

Do przyozdobienia go użyłam świątecznej aplikacji wcześniej odlanej w sylikonowej formie, złotej farby i sporej ilości brokatu.

 

Polskie Świece, świece zapachowe, lampiony, yankee candle

Drugim lampionem był jesienny zawijaniec z zatopionymi suszonymi liśćmi, trawami, żołędziami i innymi darami jesieni. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał personalizowaną etykietę z nazwą swojego bloga do wtopienia. How cool is that? 🙂

Polskie Świece, świece zapachowe, lampiony, yankee candle

Polskie Świece, świece zapachowe, lampiony, yankee candle

Tu także za formę posłużył mi stół na którym ułożyłam ramkę i swoją kompozycję. Po wylaniu parafiny wystarczyło odczekać chwilę by wszystko nieco ostygło i już można było zawijać lampion.

Polskie Świece, świece zapachowe, lampiony, yankee candle

Gotowy zawijaniec trafił do lodowatej wody w celu utwardzenia, a gotowy produkt prezentował się właśnie tak:

Polskie Świece, świece zapachowe, lampiony, yankee candle

Warsztat w fabryce Polskie Świece na długo pozostanie w mojej pamięci, tym bardziej, że jeden z moich wytworów stoi na honorowym miejscu u mnie w domu, a drugi przyozdobi świąteczny stół moich rodziców. Jeśli spodobały ci się świąteczne lampiony lub masz ochotę na dodanie jesiennej aurze nieco świecowego blasku mam dla ciebie mały podarunek od Polskich Świec. Robiąc zakupy za min. 50 zł do końca roku masz darmowa wysyłkę. Wystarczy, że skorzystasz z tego linka i podczas składania zamówienia wpiszesz hasło: SOB2016. Zapewniam cię, że warto, ponieważ w wykonanie tych świec właściciel wkłada mnóstwo pasji i serca a ceny są baaaardzo przyjazne dla portfela.