strefa beauty

V edycja Secrets of Beauty czyli nowości, sekrety i dużo dobrego jedzenia

secrets of beauty, sob, złote jabłka
Napisane przez Margareta

Muszę ci się do czegoś przyznać. Gdy jestem na udanym spotkaniu kompletnie zapominam o robieniu zdjęć. O.K. zrobię kilka fotek na wejściu, parę „frendsie” i to tyle. Zapominam o aparacie bo kompletnie pochłania mnie sama treść spotkania. W przypadku V edycji Secrets of Beauty czyli cyklicznego spotkania blogosfery urodowej, to wszystko wina Michała z bloga Twoje Źródło Urody, który jest jego organizatorem. Spotkania od samego początku stawiają na merytorykę i wysoką jakość, a także przyjacielski, wręcz rodzinny klimat. Dlaczego się tłumaczę? Bo większość zdjęć z dzisiejszego wpisu jest zaczerpnięta od innych blogerów, którzy wykazali się większą przytomnością umysłu niż ja 😉 Jeśli więc chcesz wiedzieć co wydarzyło się podczas majowego Secrets of Beauty zachęcam do dalszego czytania.

Life in Colour - SOB -1

Life in Colour - SOB -2

Gospodarzem tej edycji spotkania była klimatyczna kawiarenka NANA Cafe położona na warszawskiej Saskiej Kępie. Uroczy wystrój, przemiła opieka gospodarzy, smaczna kuchnia, w tym domowe wypieki, sprawiły, że czuliśmy się tam bardzo komfortowo. Klimat dopełniały wonne świece z Fabryki Świec Light, o których wspominałam we wcześniejszych wpisach np. o tuuuu. Właściciel marki – Jacek – z humorem i entuzjazmem opowiadał nam o swojej wieloletniej pasji, która została zamieniona na biznes. O nowościach i kierunkach rozwoju. Zachęcam cię zatem do śledzenia jego poczynań. W sklepie znajdziesz przeróżne rodzaje świec, a także kominki do olejków i wosków zapachowych oraz przepiękne  lampiony. Mam też dla ciebie hasło (SOB2016) ważne do końca lipca, które wygeneruje rabat -10%.

Źródło: 77fantasmagorie77.blogspot.com

Źródło: 77fantasmagorie77.blogspot.com

nasine, krem dla mężczyzn, pielęgnacja dla mężczyzn

Prawdziwą nowością dla mnie i myślę dla wielu uczestników była marka NASINE oferująca krem pielęgnacyjny stworzony przez mężczyzn dla mężczyzn. Co niezwykłe, nie jest to marka posiadająca w swoim asortymencie szeroka gamę kosmetyków, gdzie produkty dla mężczyzn stanowią jedynie niewielki jej procent. To matka w 100% ukierunkowana na facetów, ich potrzeby i upodobania. Stworzenie kremu poprzedziły długie miesiące przemyśleń, wyciągania wniosków, budowania receptury i testów, by w efekcie otrzymać produkt inny niż to, co oferuje większość koncernów kosmetycznych. Choć u mnie domowe testy jeszcze trwają, już mogę powiedzieć, że krem wyróżnia się składem, zapachem i wysoką jakością. O szczegółach możecie poczytać także u Michała.

Norel, secrets of beauty

źródło: Twoje Źródło Urody

Kolejnym gościem była jedna z moich ulubionych, polskich marek czyli NOREL Dr Wilsz. Marka będąca na świecie od 50 lat, częstokroć pionier w dziedzinie innowacji kosmetycznych. Muszę przyznać, że to wystąpienie najbardziej mnie porwało, gdyż było przesycone wiedzą podaną w bardzo łatwy do przyswojenia sposób. Anna Lechowicz – szkoleniowiec marki Norel, przybliżyła nam temat emulsji oraz struktur lamelarnych pozwalającym skuteczniej docierać składnikom aktywnym wgłąb skóry. Dzięki warstwowemu ułożeniu przypominają one swą budową ludzką skórę, co ułatwia penetrację składników do jej głębszych warstw tym samym przyczyniając się do lepszej skuteczności kosmetyku.  Kluczem do sukcesu marki są nie tylko innowacyjne pomysły, ale także bardzo wysoka jakość i rozsądna cena. Nic tak nie mierzi mnie jak  produkty o gramaturze np. 50 ml zawierające w swoim składzie kilka podstawowych maseł za cenę powyżej 200 zł. Taki specyfik potrafię ukręcić sama za kilkanaście złotych 😉 Ale to temat na osobny wpis.

Marka Podopharm i Aneta Oleszek to dla mnie symbol kobiecej przedsiębiorczości, głowy pełnej pomysłów i osoby stawiającej na pierwszym miejscu potrzeby swoich klientów. Chyba nie przesadzę jeśli nazwę ją królową polskiej podologii. Oprócz zaawansowanych preparatów do pielęgnacji stóp dających ulgę tym, którzy borykają się z poważnymi problemami jak np. stopa cukrzycowa, opracowała innowacyjną klamrę opatentowaną w UPRP pozwalającą korygować wrastające paznokcie. Wyrób ten spełnia wysokie standardy wyrobu medycznego i jest certyfikowany zgodnie z obowiązującym prawem. Aneta za swoje osiągnięcia zdobywa nagrody i wyróżnienia, co jest najlepszym dowodem na wysoką jakość jej  produktów.

Ukochany przez wszystkich organizator z przyczyn od siebie niezależnych wcielił się w rolę prelegenta marki DermoFuture, który niestety nie mógł dotrzeć na spotkanie. Michał przybliżył nam temat związany z kompleksową pielęgnacją włosów i opowiedział o zaletach stosowania produktów DF5. Moje zdanie o preparacie do wcierania w skórę głowy, który ma przeciwdziałać wypadaniu włosów możesz przeczytać tutaj.

Ostatnią prezentację stanowiło przedstawienie produktów nieznanej mi wcześniej marki Melli Care, w której asortymencie znajdują się dwa prześlicznie pachnące balsamy do dłoni i stóp oraz scrub dopełniający rytuał pielęgnacji.

secrets of beauty, nana cafe, złote jabłka

Elementem kończącym całe spotkanie było ogłoszenie zwycięzców w konkursie „Złote Jabłka 2016”. Przyznam, że było bardzo emocjonująco, również dla mnie, gdyż byłam nominowana w jednej z kategorii i udało mi się dzięki głosom czytelników zdobyć statuetkę złotego jabłka. Choć dziękowałam już kilkakrotnie, to radość i ciepło na sercu jakie spowodowała ta wygrana sprawia, że mogę dziękować jeszcze wiele razy i każdemu z osobna, kto zdecydował się oddać na mnie swój głos. Zdaje sobie sprawę, że moja wygrana mogła przyprawić tych, którym się nie udało o poczucie rozczarowania czy smutek, mam jednak nadzieję, że nie ustaną w dążeniu do doskonalenia swojego blogerskiego warsztatu. Mocno trzymam za to kciuki!

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

Blog prowadzony merytorycznie: Arsenic.pl
Blog pisany lekkim piórem: Lifeincolour.pl
Blog zilustrowany bajecznymi zdjęciami: Kosmetyki bez tajemnic
Blogowy odkrywca:  Twoje Źródło Urody
Ulubione miejsce w sieci: Esy, floresy, fantasmagorie
Najlepszy vloger urodowy: Red Lipstick Monster
sponsorzy sob złote jabłka sponsor

Spotkania Secrets of Beauty to olbrzymi gar zawierający wywar z dobrych emocji, gruntownej wiedzy, wielkiego zapału, serca i innych pozytywnych cech Organizatora. Dziękuję Ci Michał, że mogłam po raz kolejny uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jak zwykle będę je dłuuuugo wspominać!

 • Dobruśka Kalińska

  Byłam pod wielkim wrażeniem organizacji i atmosfery! Miałaś rację, takie spotkania obfitują w wielkie emocje, wiedza nieoceniona, a LUDZIE których spotkałam bardzo pozytywni 🙂

 • Spotkanie było świetne 🙂 Jeszcze raz gratuluję :-*

 • Oj nie tylko Ty nie robisz zdjęć na spotkaniu, ja w ogóle zapomniałam aparatu :/
  Pięknie wyglądałaś w pomarańczu <3

 • takie spotkania najlepsze:) ps. miło było poznać wczoraj CIę osobiście na K-Beauty:)

  • Michał Domański

   a kolejne już jesienią 🙂

  • Mnie również. Do następnego 🙂

 • Michał Domański

  Dzięki za duże wsparcie i wysłuchiwanie wtedy gdy było ciężko 🙂