strefa lifestyle strefa rodzica

Jak wybrać hotel na pobyt z małym dzieckiem?

Napisane przez Margareta

Pojawienie się małego człowieka w życiu dorosłych sporo zmienia. Organizacja niemal każdego przedsięwzięcia w tym podroży wymaga szczególnej organizacji a wybór hotelu wiąże się czasem z dość szczególnymi wymaganiami. Na co zwracałam uwagę planując pierwszy pobyt w hotelu z dwumiesięczną Mają i dlaczego nie miałam obaw wyjeżdżając do Hotelu Zacisze w Węgierskiej Górce? O wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie. Wybacz mi jednak jakość zdjęć, gdyż w niewiadomy dla mnie sposób tak pokombinowałam z ustawieniami, że aparat robił co chciał i nie były to ładne zdjęcia :/

Cisza i spokój ponad wszystko

hotel zacisze, wyjazd z dzieckiem, wakacje z dzieckiem

Nie potrzebujesz rozrabiających i balujących sąsiadów dokazujących na wyjeździe integracyjnym. Dobijanie się do drzwi z okrzykami „Agataaaa, otfieeeeraj, szkoda nocy na spanie” (true story) jest mało wyszukaną atrakcją. Wystarczy, że płaczący maluch nie daje ci przespać całej nocy. Warto zatem postawić na mniejszy hotel, który nie koniecznie pomieści rozbawiony dział handlowy świętujący dobrze zakończony kwartał. Warto również zatroszczyć się o sąsiadów by nie zakłócać im wypoczynku. Niestety nasze maleństwa nie zawsze mają wyczucie czasu i sygnalizują swoje niezadowolenie o każdej porze. Rozmieszczenie pokojów dające poczucie, że nie jest „tłoczno” to jeszcze dość rzadkie zjawisko, ale możliwe do znalezienia. Hotel Zacisze posiadający około 20 pokoi i apartamentów idealnie wpisał się w to kryterium.

Wyposażenie i udogodnienia

hotel zacisze, wyjazd z dzieckiem, wakacje z dzieckiem

Zgłaszając pobyt z małym dzieckiem okazało się, że przydzielono nam całkiem spory pokój, w którym bez najmniejszego problemu stanęło łóżeczko turystyczne. O ile mamy karmiące piersią mają pokarm na zawołanie w odpowiedniej temperaturze ja musiałam upewnić się, że na wyposażeniu pokoju jest przynajmniej czajnik, w którym będę mogła podgrzać wodę na mleko. Jak się okazało mimo, iż czajnika nie ma na liście stałego wyposażenia nie było problemu by wypożyczyć taki w recepcji. Co więcej z akcesoriów do wypożyczenia są także podgrzewacze, co znacznie ułatwia przygotowanie posiłków zwłaszcza w nocy.

Wyprawa z maluchem to oczywiście dodatkowe bagaże i wózek, więc w przypadku pokoju na piętrze winda bywa zbawieniem. Ułatwi ona także wszelkie wyjścia z hotelu gdy tylko przyjdzie nam ochota na spacer.

Czas na zabawę i relaks

hotel zacisze, wyjazd z dzieckiem, wakacje z dzieckiem

Oprócz urokliwej okolicy hotel Zacisze w swoim wnętrzu także oferuje sporo atrakcji. Basen, sauny, grota solna oraz zabiegi kosmetyczne to prawdziwa gratka dla zmęczonej mamy. Możliwość popływania i rozgrzania w saunie sprawiła mi ogromną przyjemność. Chwile w grocie solnej pozwoliły na moment wyciszyć się i nieco odpłynąć. Z myślą o starszych milusińskich hotel przygotował salę rekreacyjną, w której mieszczą się np. stół do piłkarzyków czy ping ponga, a także duży telewizor oferujący dzieciakom coś w stylu małego kina. W okresie letnim do dyspozycji jest także plac zabaw i piaskownica.

hotel zacisze, wyjazd z dzieckiem, wakacje z dzieckiem

hotel zacisze, wyjazd z dzieckiem, wakacje z dzieckiem

hotel zacisze, wyjazd z dzieckiem, wakacje z dzieckiem

Kuchnia

hotel zacisze, wyjazd z dzieckiem, wakacje z dzieckiem

Wybór z menu zadowoli zarówno mięsożerców jak i wegetarian. Niezależnie od tego czy jemy tyle co wróbelek czy lubimy od czasu do czasu się nafutrować 😉 kuchnia spełni nasze oczekiwania. Smaczny bufet śniadaniowy doda energii na całe przedpołudnie a kawiarnia i bar zaserwują trunki podczas wieczornej biesiady. Na gorące podziękowania zasługuje postawa obsługi, która zaserwowała nam śniadanie po godzinach kiedy to niechcący zabawiłam zbyt długo w strefie SPA 😉

Położenie

Hotel Zacisze położony jest na zboczach Beskidu Śląskiego i  Żywieckiego. W niedużej odległości mamy więc do dyspozycji również atrakcje Żywca, Szczyrku i Ustronia co z pewnością zasługuje na uwagę i zadowoli wielbicieli górskich szlaków czy narciarzy. Niezależnie od pory roku to miejsce oferuje spokojny wypoczynek, aktywną rekreację i przepiękne widoki. Hotel regularnie zapewnia także przeróżne atrakcje jak Weekend Czekoladowy, Dzień Kobiet czy Męski Wypad.

 

*Zdjęcie tytułowe oraz dwa ostatnie pochodzą ze strony hotelu i zostały użyte jedynie na potrzebę tego tekstu.