strefa lifestyle

Butelki filtrujące – porównanie

wpływ picia wody, wpływ wody na organizm, butelki filtrujące, butelka brita, butelka dafi, butelka filtrująca
Napisane przez Margareta

Picie wody jest bardzo ważne. Powie ci to lekarz, dietetyk czy trener, a często i nawet kosmetyczka. Nic dziwnego skoro ciało człowieka składa się aż w 70% z wody. Utrata jedynie 20% wody z naszego organizmu prowadzi do ciężkiego odwodnienia, a następnie do śmierci. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, stwarza środowisko dla reakcji biochemicznych, transportuje substancje odżywcze, hormony, enzymy i reguluje temperaturę ciała.

wpływ picia wody, wpływ wody na organizm, butelki filtrujące, butelka brita, butelka dafi

Wszyscy wiemy, że powinniśmy wypijać około 2 litrów wody dziennie. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Jest mnóstwo osób, w tym i ja, które mają problem z utrzymaniem nawyku picia wody. Bywają okresy, że jest wzorowo, innym razem mój bilans wynosi 3 szklanki wody na dobę. Żeby lepiej kontrolować ilość wypijanej wody zdecydowałam się na picie tej butelkowanej, bo zwyczajnie łatwiej mi zaobserwować ile jej wypijam. Nie żebym miała problem z policzeniem do ośmiu, ale często gubiłam się w obliczeniach, bo nie pamiętałam czy wypiłam już pięć szklanek wody czy może siedem 😉 Butelkowana woda mineralna ma jednak tę wadę, że zaczęłam produkować potężne ilości plastiku, co bardzo mi się nie spodobało. Zdecydowałam się zatem na zakup butelek filtrujących.

Butelki filtrujące  – zalety

Podstawową zaletą butelek filtrujących jest to, że są one wielokrotnego użytku, zatem odpada nam problem plastikowych śmieci. Mają niewielkie rozmiary, co pozwala na spakowanie ich do torebki czy plecaka. Dodatkowo, gdy będąc poza domem skończy nam się woda, możemy ją łatwo uzupełnić.

Brita – Fill & Go

wpływ picia wody, wpływ wody na organizm, butelki filtrujące, butelka brita, butelka dafi, butelka filtrująca

Butelka wyprodukowana przez lidera w dziedzinie domowej filtracji wody czyli markę Brita. Ma szeroką szyjkę, co umożliwia włożenie do środka plasterków cytryny, liści mięty a także ułatwia dokładne umycie myjka do butelek. Jej średnia wielkość pozwala na włożenie jej do torebki, jednak stanowi dość spore obciążenie. Najbardziej lubię korzystać z niej w domu i przyznam, że to ona towarzyszy mi przez cały dzień, a także i noc kiedy wiernie stoi na stoliku nocnym obok łóżka.

Pojemność – 700 ml

Cena – ok. 50 zł

Uzupełnienie filtrów – 3 szt – ok. 50 zł

 

Butelka filtrująca Dafi

wpływ picia wody, wpływ wody na organizm, butelki filtrujące, butelka brita, butelka dafi, butelka filtrująca

Choć rozmiarem różni się od poprzedniczki o 200 ml to wygląda znacznie zgrabniej. Jest zrobiona z nieco cieńszego plastiku przez co jest lżejsza, a boki są elastyczne jak w tradycyjnych butelkach wody mineralnej. Przez mniejszy rozmiar i wagę jest zdecydowanie lepszym kompanem w podróży. Ma wąską szyjkę ( jak tradycyjna butelka PET) co powoduje, że nie możemy jej zbyt dokładnie umyć. Nie polecam zatem umieszczania w niej niczego poza czystą wodą. Uzupełnianie wody wiąże się z koniecznością każdorazowego wyjęcia filtra. Nie jest to niedogodność, jednak odróżnia ją to od butelki Fill & Go, której filtr jest umieszczony w zakrętce.

Pojemność – 500 ml

Cena – ok. 30 zł

Uzupełnienie filtrów – 2 szt + zakrętka – ok. 30 zł

Podsumowanie

Przyznaję szczerze, że butelki filtrujące to doskonaly wynalazek. Z obu korzystam i obie bardzo lubię. W zależności od tego czy dzień spędzam w domu czy poza nim wybieram jedną, bądź drugą. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem butelki filtrującej to niezależnie, którą opcję wybierzesz będziesz zadowolona. Zastanów się tylko jaki tryb życia prowadzisz i dobierz butelkę, która będzie dla ciebie wygodniejsza czy bardziej poręczna.