strefa grafiki

Dzień Matki – pomysł na prezent i darmowe etykiety do wydrukowania

dzień matki, pomysł na prezent, darmowe etykiety, DIY
Napisane przez Margareta

Cześć! Witam cię po dłuższej przerwie. Chociaż na blogu było przez chwilę cicho to ja nie próżnowałam i sporo się działo. Zarówno w blogowym świecie (o czym niebawem) jak i w domowym zaciszu. Choć mój komputer ostatnio szwankuje i bez ostrzeżenia po prostu wyłącza się (jakieś pomysły, co to może być?), to ja walczę dzielnie i z okazji zbliżającego się m.in. Dnia Matki, przygotowałam kilka etykiet do udekorowania prezentu.

Pomysł na prezent na dzień Matki

dzień matki, pomysł na prezent, darmowe etykiety, diy

Jeśli już wiesz co chcesz podarować swojej mamie, przewiń post w dół i śmiało drukuj etykiety. Jeśli jednak zastanawiasz się, co sprawiło by jej przyjemność, polecam ci wykonanie samodzielnie kosmetyku, który będzie nie tylko prezentem od serca, ale także pozwoli mamie zrelaksować się i nieco rozpieścić.  Zastanawiasz się jaki kosmetyk możesz dla niej zrobić? Podsyłam Ci kilka linków z gotowymi przepisami.

  1. Mały zbiór kilku moich propozycji
  2. Ogromny zbiór Patrycji, która w domu ma małą fabrykę kosmetyczną
  3. Dobrusi przepis na bazyliowe masło do ciała
  4. Filmy z domowego laboratorium Michała
  5. Inspirujące przepisy Lili Natura

Darmowe etykiety do wydrukowania

Pamiętam jak nie raz sama miałam problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Zazwyczaj kończyło się na zakupach w internecie, chociaż wybór i tak mnie nie satysfakcjonował. Tak już mam, że lubię gdy jest kwieciście i kolorowo. Jeśli masz zatem podobne upodobania moje etykiety mogą ci przypaść do gustu.

Do wydrukowania etykiet najlepszy będzie papier samoprzylepny, który od razu zamieni etykietkę w naklejkę. Jeśli masz ten luksus wyboru polecam drukarkę laserową bardziej niż atramentową, gdyż przy tej drugiej druk może okazać się nietrwały podczas kontaktu z wodą. W ostateczności możesz użyć bezbarwnej folii samoprzylepnej lub taśmy klejącej by zabezpieczyć wierzchnią warstwę etykiety. (w ostateczności kilka warstw lakieru do włosów także daje radę ;))

Pliki w pełnej rozdzielczości do pobrania w PDF po kliknięciu na link pod zdjęciem 😉

Etykiety - Dzień MatkiPobierz -> Etykiety – Dzień Matki

Tu dla ułatwienia dodałam ramki. Wystarczy wyciąć po wewnętrznym obrysie 😉

darmowe etykiety, etykiety do pobrania, etykiety do wydrukuPobierz -> Etykiety – okragłe

etykiety do pobrania, etykiety do druku, darmowe etykietyPobierz -> Etykiety – Handmade with love

 

Wiosna i lato to nie tylko pretekst do częstszego kręcenia ale także okazja do robienia własnych maceratów, hydrolatów i innych naturalnych komponentów, które spożytkujemy później w kosmetycznej kuchni. Zachęcam zatem do zabawy i z domową kosmetyka naturalną. Jeśli masz ciekawy przepis podziel się nim w komentarzu lub wyślij link. To jedyna okazja gdzie pozwalam na zamieszczanie linków do własnych blogów. Pamiętaj proszę, by kierowały jednak do wpisów DIY i były inspiracją dla prezentów na Dzień Matki.